Učenici 7. a, b, c i d razreda naše škole u pratnji učiteljica proveli su nezaboravan dan u Šibeniku i Nacionalnom parku Krka. Prema planu putovanja, krenuli su u ranim jutarnjim satima te uživali bogatom i raznolikom programu.
Nakon dolaska u Šibenik, učenici su se brodom provozili kroz kanal sv. Ante i razgledali impresivnu Tvrđavu sv. Nikole uz lokalnog vodiča. Nakon toga slijedio je obilazak starogradske jezgre Šibenika
uz stručnog lokalnog vodiča: Katedrala sv. Jakova, Gradska vijećnica, Kneževa palača i Kazalište ostavili su snažan dojam na učenike.
Nakon ručka u restoranu Vrata Krke, grupa je nastavila prema NP Krka, gdje su uz stručno vodstvo razgledali slapove, kaskade i mlinice te učili o prirodnim procesima i kulturnoj baštini ovog
jedinstvenog područja.
U večernjim satima učenici su se sretno vratili u Pregradu, puni dojmova, novih znanja i lijepih uspomena.

