« Svibanj 2024 »

Oxford Reading Club
Autor: Danijela Čuček, 7. 5. 2024.

Ove školske godine, naši učenici iz 8.b razreda,  koji uče engleski kao drugi strani jezik (5. godina učenja) sudjeluju u školskom projektu Read Your Way to Better English kojeg sufinancira Krapinsko – zagorska županija.

Read Your Way to Better English je školski  projekt koji se provodi koristeći digitalnu knjižnicu Oxford Reading Club s više od 700 naslova e-knjiga. Cilj ovog školskog projekta je potaknuti učenike na čitanje na engleskom jeziku te razviti kod učenika naviku i ljubav prema čitanju.

Učenike se potiče na proširivanje vokabulara, izricanje svojeg mišljenja te motiviranje za samostalno upoznavanje s književnim djelima. Ovim projektom svaki učenik unaprjeđuje svoje čitalačke sposobnosti i vještine, razvija svijest o važnosti i utjecaju čitanja te razvija različite vrste pismenosti. Učenik također razvija vještine upotrebe IKT-a tijekom korištenja digitalnog obrazovnog sadržaja.

Učenici su marljivo  čitali knjige na engleskom jeziku, aktivno sudjelovali u radionicama, stvarali i igrali Kahoot kvizeve o pročitanoj knjizi. Također su izrađivali plakate na kojima su predstavili knjigu koju su pročitali.

Najviše  posla im je ipak zadalo snimanje filma tj. najave za knjigu (book trailer) The Picture of Dorian Gray koju je napisao Oscar Wilde.

Učenici su sami napisali scenarij, odglumili, snimili i montirali film pod budnim okom  učiteljice  Kristine Mravak.

Posebno su se istaknuli naši glumci: Jan Jakopić kao Dorian, Patricia Preglej kao Sibyl, Karlo Burić kao Lord Henry i Matej Belačić kao portret Doriana Graya.  Rosa Krog Broz i Nika Stiplošek su se uhvatile redateljske i režiserske palice, kao i montiranja cijelog filma kojeg možete pogledati na poveznici https://youtu.be/OY4Zc9xrqOs .

Ponosni smo na sve učenike  8.b razreda koji sudjeluju u ovom projektu.