« Svibanj 2024 »

Autor: Vanja Jurak, 19. 11. 2017.

16. 11. obilježava se Međunarodni dan tolerancije. I mi smo se priključili obolježavanju provodeći radionicu kako bismo promicali međusobu toleranciju te srušili pokoji stereotip.

U sklopu obilježavanja Međunarodnog dana tolerancije na satu razrednog odjela proveli smo radionicu vezanu uz toleranciju i rušenje stereotipa.

Na početku radionice smo igrom vješala otkrili pojam tolerancija, no budući da  nismo bili u potpunosti sigurni što taj pojam znači odlučili smo otkriti značenje tog pojma kroz igru Dvije laži i jedna istina. Nakon što smo saznali što znači tolerancija upoznali smo Smeđka, našeg novog prijatelja kojeg smo povrijedili riječima, iako to nije zaslužio. Nakon razgovora zaključili smo da kako riječi mogu povrijediti tako mogu i liječiti pa smo ga izliječili riječima i prihvaćanjem. Zatim smo kroz aktivnost nazvanu Krug uvidjeli da smo svi mi međusobno po nečemu slični, ali i da se svi međusobno razlikujemo. Za kraj smo se podjelili u dvije grupe te smo u grupama olujom ideja smišljali koji se sve stereotipi odnose na djevojčice, a koji na dječake. Naravno da smo zaključili da stereotipi nisu istina za sve djevojčice, odnosno dječake te smo, nakon što smo ih svezali za balon, te stereotipe i probušili.

Za kraj vas ostavljamo s citatom američke književnice i aktivistice koja kaže: Najznačajniji rezultat edukacije je tolerancija.

krug.jpg (86.97 KB)

Trenutno ne postoji niti jedan album.