« Ožujak 2024 »

OBAVIJEST RODITELJIMA I UČENICIMA
Autor: Danijela Čuček, 2. 4. 2019.

Prema Kućnom redu i Odluci Učiteljskog vijeća učenici ne smiju koristiti mobilne uređaje i tablete u školi osim kad dogovore s učiteljem na satu u svrhu održavanja nastave (Kahoot i sl.). Učenici mogu imati mobilne uređaje u torbama u slučaju potrebe javljanja roditeljima prilikom odlaska iz škole, ali ih za vrijeme nastave i odmora moraju držati pospremljene u torbama. U slučaju ne pridržavanja pravila mobilni uređaji će biti oduzeti na nastavi i odmoru te će ih roditelji moći preuzeti  u tajništvu.

Odlučili smo se za ovu mjeru kada  smo primijetili da sve više učenika na odmorima upotrebljava  mobitele te se uopće međusobno ne druže, zadržavaju se u zahodima surfajući, kasne na nastavu te često gube uređaje.

Također apeliramo na roditelje da kod kuće ograniče učenicima vrijeme korištenja mobilnih uređaje te da na večer kontroliraju korištenje uređaja jer učenici do kasno u noć surfaju ili se međusobno dopisuju putem mobilnih uređaja bez znanja roditelja.

Ravnateljica:

Zdravka Žiger Žgela