VOLONTERSKA AKCIJA UREĐENJA DJEČJEG IGRALIŠTA KOD PŠ KOSTEL
Autor: Danijela Čuček, 27. 5. 2019.

U petak, 17. svibnja 2019. godine, u PŠ Kostel održana je volonterska akcija uređenja dječjeg igrališta u suradnji s udrugom „Kostelska žena“ te LAG-om Zagorje – Sutla. U akciji su također sudjelovali učenici PŠ Kostel sa svojim roditeljima, braćom i sestrama te učiteljicama PŠ Kostel. Tate, koji su ujedno članovi udruge „Kostelska pištola“, pokosili su igralište. Mame i bake te ostale članice Udruge kostelskih žena zajedno s predsjednicom udruge Snježanom Drenški, grabile su travu koju su djeca stavljala u tačku i odvozila. Nakon košnje uslijedila je kratka pauza i okrjepa sokovima. Zatim se jedna ekipa volontera bacila na brušenje drvenih okvira za ljuljačke kako bi bili spremni za bojanje, dok je druga ekipa volontera postavljala nove ljuljačke. Ubrzo je uslijedilo bojanje drvenih okvira. Tate su za to vrijeme pokosili drugi dio travnjaka pa je jedan dio volontera počistio ostatak trave. Drugi su pak pričvršćivali ogradu oko školskog igrališta kako se ne bi izvijala i trgala. Nakon uspješno obavljenog posla uslijedilo je čašćenje sendvičima i raznim delicijama koje su pripremile članice udruge „Kostelska žena“. Za kraj je odigrana jedna prijateljska nogometna utakmica u kojoj su snage odmjerili odrasli protiv djece. Zahvaljujemo se članicama Udruge kostelskih žena i roditeljima na pokretanju i sudjelovanju u akciji.