Dan sigurnijeg Interneta
Autor: Danijela Čuček, 9. 2. 2021.

Dragi učenici,

danas se obilježava Dan sigurnijeg Interneta!

Aktivnosti:

1. odigrati igricu Interland

Avanturistična igrica koja stavlja ključne lekcije digitalne sigurnosti u praksu.

2. riješiti kviz

ONLINE KVIZ za djecu i mlade o sigurnosti na internetu dostupan za rješavanje putem mobilne aplikacije na sam dan u vremenu od 9.00 do 19.00 sati. Mobilna aplikacija će biti dostupna 09.02. za besplatno preuzimanje i instaliranje na mobitele i tablete na web stranici: https://www.dansigurnijeginterneta.org.

U kvizu možete osvojiti vrijedne nagrade!

Upute za rješavanje kviza

Za vas su pripremili i interaktivnu potragu za boljim internetom. Potragu možete rješavati do 16 sati 9. veljače 2021., a dostupna je na poveznici:

- interaktivna potraga za boljim internetom - učenici bit.ly/DSI-ucenici

Za pristupanje kvizu ne trebate ostavljati svoje osobne podatke. Nakon što riješite kviz dobit će te povratnu informaciju o vašem rezultatu te će vam biti dodijeljen jedinstveni KOD koji trebate pohraniti (obavezno napravite screenshot – sliku zaslona). Screenshot je dokaz koji vam je potreban za preuzimanje nagrade, ukoliko budete izabrani.

Nagrade se dodjeljuju slučajnim odabirom između onih natjecatelja koji su kviz riješili s 80% ili više točnih odgovora do 19 sati na dan kviza. Ukoliko prepoznate svoj KOD na popisu nagrađenih, potrebno je obratiti se roditelju ili skrbniku koji treba kontaktirati djelatnike Centra za sigurniji internet na e-mail nagrade.dsi@gmail.com te dogovoriti provjeru autentičnosti i preuzimanje nagrade.

Ukoliko iz nekog razloga niste u mogućnosti koristiti aplikaciju preko mobitela/tableta, imate mogućnost emulatora na vašem računalu koji imitira funkcionalnost mobitela. Dostavljam Vam poveznicu na dokument koji korak po korak objašnjava kako na računalo instalirati emulator i preuzeti aplikaciju: http://www.dansigurnijeginterneta.org/kviz/DSI2021-emulator-...