Sjećanje na Dražena Petrovića
Autor: Danijela Čuček, 23. 10. 2023.

Dražen Petrović jedan je od najvećih hrvatskih i svjetskih košarkaša. Rođen u Šibeniku 22. listopada 1964. godine, poginuo je vrlo mlad u prometnoj nesreći

7. lipnja 1993. u Bavarskoj. U košarci je ostavio vječni trag svojim nastupom i jedinstvenim načinom igre. Igrač ispred svog vremena nazvan je i „košarkaškim Mozartom“. Inspiracija je mnogim sportašima  u postizanju vrhunskih rezultata.

Dražen je počeo igrati nakon što je starijem bratu Aleksandru skupljao i dodavao lopte na njegovim treninzima. Ostajao bi poslije treninga sam u dvorani i šutirao sve dok ne padne noć. Kad je počeo igrati u šibenskim kadetima, svoju minutažu za trening samostalno je produljivao i do kasnih sati. Prije škole dolazio je u praznu dvoranu i trenirao, a poslijepodnevni trening zadnji je napuštao. Nevjerojatan talent i nesvakidašnja radišnost za tako malog dječaka nije mogla promaći ni vrhunskim stručnjacima. Već tada prognozirali su mu vrhunsku karijeru zamijetivši kako je već u ranoj dobi sposoban preuzeti svu odgovornost za svoju momčad i ako treba, utakmicu riješiti sam.

Učenice Likovne grupe naše škole pod voditeljstvom učitelja Ivana Tuđe počele su prije dvije  godine oslikavati ormar u kabinetu Tjelesne i zdravstvene kulture. Slika prikazuje košarkaša Dražena Petrovića.

Zahvaljujem učitelju Ivanu Tuđi i učenicama Likovne grupe: Morani Orešić i Heleni Krsnik, 8.a, učenicama prošlogodišnje generacije, koje su prema uputama učitelja oslikale veći dio ormara.

Ovaj članak  posvećen je Draženu Petroviću povodom njegovog rođendana

22. listopada.